Jméno
Password
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Technická novinka

Citroën předvedl ve Frankfurtu nový koncept Cactus.Pružná polyuretanová „pokožka“ na bocích a v rozích nárazníků skrývá malé „airbagy“, vhodné hlavně na ochranu při menších městských šouchancích. Tvůrci projektu to testovali nákupním vozíkem, protože právě na šouchance před supermarketem je tenhle systém vymyšlený. Šéfdesignér konceptu by rád viděl vzduchové kapsy i v sériové produkci.

Koncept Cactus se představil ve Frankfurtu už v roce 2007. Jednoduchý interiér je vzdušný, dveře se otvírají stiskem tlačítka. Do sériové výroby už údajně míří něco, co z Cactusu vychází. Koncept má na délku 421 cm, vysoký je 153 a široký 175 cm. Světlá výška podvozku je 21 cm.

O pohon se stará hydraulický hybrid, který kombinuje benzinový tříválec a hydraulická pumpa se zásobníkem s tlakovým vzduchem. Technologii HybridAir vyvinutou ve spolupráci s Boschem představil koncern PSA sdružující Peugeot s Citroënem letos v březnu na autosalonu v Ženevě. Do sériové výroby mu to ještě bude trvat nějakou dobu, zatím se mluví o roce 2016.


 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Users online  
Newest posts  
Advertising  
Pictiures  
Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator