Jméno
Password
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Rallye

Honza Černý nejrychlejší dvoukolkou v Českém KrumlověHonza Černý nejrychlejší dvoukolkou v Českém Krumlově
 
Honza Černý s Pavlem Kohoutem v Českém Krumlově zvítězili s Citroënem DS3 R3T mezi vozy s jednou poháněnou nápravou.
 

40. Rallye Český Krumlov byla pro Honzu Černého v mnohém přelomovou soutěží. Poprvé jel s Citroënem DS3 R3T, který vlastní, poprvé v novém černém designu a poprvé s vlastním týmem. Jak soutěž samotná pro tým Černý Racing probíhala? „Celkově bych řekl, že to byl úspěšný závod. Zvítězili jsme mezi dvoukolkami, což byl nᚠhlavní cíl, ale měl jsem větší ambice i do absolutního pořadí. V tom nás opět trochu přibrzdily problémy s tlumiči.  Auto by mělo na to jet do desítky absolutně,“ říká Honza Černý. Toho v první etapě nepříjemně zaskočil problém, který už dobře znal z Valašské Rally, tedy vyteklé tlumiče jeho Citroënu DS3 R3T. „Jsem z toho už trochu nervózní. Je to opakující se závada, která nás vždy stojí nějaký čas a není to příjemné, když auto najednou nemá podvozek ve správné kondici. Během rally jsme to řešili nákupem nových tlumičů, ale musíme přijít na kloub problému, aby se to dál už neopakovalo,“ vysvětluje technický problém z úvodu Rallye Český Krumlov Honza Černý.
 
Ten už v první etapě získal rozhodující náskok na další ze soupeřů ve třídě i kategorii dvoukolek, který ve druhé etapě už jen navyšoval. „Věřil jsem si, že bychom opět mohli být do desátého místa absolutně, ale technika nás trochu zbrzdila. I já jsem byl potom trochu rozhozený a nepodával jsem úplně dokonalý výkon. Stále jsem sledoval chování vozu a jel jsem možná až moc agresivním stylem, který není to pravé ořechové. S celkovým výsledkem a vítězstvím mezi dvoukolkami a v Citroën Racing Trophy jsem samozřejmě spokojený a děkuji všem z nového týmu za dobrou práci,“ dodává Honza Černý. Bohužel v závěru soutěže všechny v týmu zaskočila nepříjemná zpráva, že v nemocnici zemřel Aleš Zimolka, spolujezdec, který havaroval na rychlostní zkoušce Malonty. Celý tým Černý Racing vyjadřuje touto cestou hlubokou soustrast všem pozůstalým.
 
Černý Racing čeká za dva týdny cesta do Bulharska na závod Mistrovství Evropy, kde posádka Černý – Kohout průběžně vede v kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou. Pro Honzu Černého bude start v Bulharsku další příležitostí jak se poměřit s konkurencí zahraničních a evropských jezdců.  

Více informací pro tisk v ČR:

Kateřina Juráňová, PR manager
Citroën Česká republika, s.r.o.
e-mail: katerina.juranova@citroen.com
tel.: +420-722091340


 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Users online  
Newest posts  
Advertising  
Pictiures  
Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator