Jméno
Password
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Citroen

VŠECHNY OSOBNÍ VOZY CITROËN ZÍSKALY HOMOLOGACI PODLE PROTOKOLU WLTPc3a c3a

VŠECHNY OSOBNÍ VOZY CITROËN ZÍSKALY HOMOLOGACI PODLE PROTOKOLU WLTP

Všechny osobní vozy Citroën získaly homologaci podle protokolu WLTP, který je přísnější a blíže reálným podmínkám provozu. Značka tak nabízí širokou škálu výkonných a úsporných motorů, které používají nejvýkonnější technologie, jako je SCR „Selective Catalytic Reduction“ u dieselových motorů BlueHDi a filtr pevných částic GPF u benzínových motorů. Tyto motory splňují požadavky norem, které vstupují v platnost 1. září 2018, a již nyní navíc předjímají budoucí zpřísnění emisních limitů.

„Značka Citroën se inspiruje od svých zákazníků a snaží se přinášet konkrétní odpovědi na jejich každodenní obavy a starosti. Z hlediska spotřeby a emisí to znamená využívání nejnovějších technologií a předjímání předpisů. Dosahujeme toho díky technologii SCR „Selective Catalytic Reduction“ u dieselových motorů BlueHDi a filtru pevných částic GPF u benzínových motorů s přímým vstřikováním. Znamená to rovněž posílení transparentnosti při informování zákazníků, jež se opírá o měření v reálných podmínkách jízdy, které provádíme společně s nevládními organizacemi T&E a FNE. Jednoznačně rovněž podporujeme nový protokol WLTP. Současná nabídka všech vozů vybavených motory homologovanými podle WLTP je pro nás závazek vůči našim zákazníkům, že získají výkonné a úsporné vozy a tím i naprosto pohodlnou a pohodovou jízdu,“ Linda Jackson, generální ředitelka Citroën.

Od 1. září 2018 se mění protokol homologace směrem k testování co nejlépe simulujícímu reálné podmínky provozu a zákazník tak může na základě homologovaných údajů lépe předjímat svou spotřebu. Nový protokol WLTP (Worldwide harmonized Light Vehicle Test Procedure – Celosvětově harmonizovaný zkušební postup pro osobní vozy a lehké užitkové vozy) se používá u všech osobních vozů prodávaných v Evropské unii. Vychází z realistických jízdních cyklů vozu, které se co nejvíce blíží reálnému používání vozu z hlediska ujeté vzdálenosti, průměrné rychlosti, zastávek a teploty. Výsledkem testů jsou homologované hodnoty spotřeby a emisí, které lépe představují to, jak zákazníci vůz používají a jak je jejich vůz nakonfigurován.  Výsledky měření emisí CO, NOx a částic ve zkušebně jsou navíc ověřovány v reálných podmínkách provozu.

Dnes jsou všechny vozy značky Citroën homologovány podle protokol WLTP, takže zákazník si může vybrat z komplexní nabídky výkonných a úsporných motorů ten, který bude nejlépe vyhovovat jeho potřebám.

Citroën tak potvrzuje závazek značky inspirovat se od zákazníků a jejich způsobu využívání automobilu. Značka se snaží předkládat zákazníkům informace, které budou co nejblíže realitě, a již v roce 2016 zavedla spolu s nezávislou organizací T&E přísnější způsob měření podle WLTP, který se co nejvíce blíží reálným podmínkám jízdy. Zájmem značky Citroën je zajistit větší transparentnost a stále lépe informovat své zákazníky, proto na svých stránkách zveřejňuje od března 2018 spotřebu a emise NOx měřené v reálných podmínkách jízdy u svých vozů vyrobených od roku 2016. Používá k tomu protokol vyvinutý společně s nevládními organizacemi T&E a FNE, který byl certifikován nezávislou třetí stranou (Bureau Veritas).

Citroën homologací všech svých modelů nabízí zákazníkovi širší paletu motorů, z nichž si může vybrat ten, který mu nejvíce vyhovuje. Jde o benzínové motory PureTech a dieselové motory Diesel BlueHDi nové generace, díky nimž Citroën získal náskok z hlediska dalšího zpřísnění emisních norem v roce 2020. Modely Citroën využívají nejnovější inovace skupiny PSA, jako je SCR „Selective Catalytic Reduction“ u dieselových motorů BlueHDi nebo zcela nový filtr pevných částic GPF u benzínových motorů s přímým vstřikováním.

 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Users online  
Newest posts  
Advertising  
Pictiures  
Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator