Jméno
Password
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Citroen

NOVOROZENCI BEZPEČNĚ DÝCHAJÍ TAKÉ DÍKY POMOCI CITROËNUnn nn

NOVOROZENCI BEZPEČNĚ DÝCHAJÍ TAKÉ DÍKY POMOCI CITROËNU

České zastoupení značky Citroën podpořilo brněnskou Nadaci Křižovatka a její projekt „Maminko dýchám“ dodáním tří vozů Citroën Berlingo, které primárně slouží pro důležitou logistiku při přepravě monitorů dechu pro novorozence.

Nezisková mimovládní organizace Nadace Křižovatka vznikla v roce 1995 a od svého založení se jako jediná v Česku věnuje zvyšování povědomí o Syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS) včetně ochrany ohrožených dětí do jednoho roku. Nadace v rámci svého projektu „Maminko dýchám“ vybavuje díky dárcům a partnerům české nemocnice a porodnice špičkovými monitory dechu. „ Za více než dvacet let existence jsme díky příspěvkům od jednotlivců i velkých firem dodali do českých nemocnic přes 6 300 monitorů dechu v celkové hodnotě zhruba 27 milionů korun,“ říká ředitelka nadace Mgr. Štěpánka Pokorníková. Kromě toho, že nadace pomáhá monitory dechu vybavit novorozenecká, dětská a JIP oddělení, zřizuje a provozuje také neméně důležitá výpůjční místa, kde mají rodiče možnost si monitor dechu při odchodu domů vypůjčit, aby mohli všichni v klidu a bezpečí spát.

Nově se na jaře letošního roku mezi významné partnery projektu „Maminko dýchám“ zařadil také český importér automobilů Citroën, díky kterému se tři vozy Citroën Berlingo staly důležitou součástí oblasti logistiky při přepravě monitorů dechu po celé České republice.

„Citroën je v Česku tradičně velmi oblíben právě mladými lidmi a rodinami, proto jsme s podporou tohoto smysluplného projektu, který zachraňuje novorozené děti, neváhali ani sekundu,“ vysvětluje Ing. Martina Bedrnová, Marketingová vedoucí značek Citroën, Peugeot a DS a dodává, „právě model Berlingo se dlouhodobě řadí k nejoblíbenějším velkoprostorovým vozům a jsme rádi, že přesně vyhovuje i potřebám nadace.“

Nadace Křižovatka využívá tři bílá berlinga v osobním provedení ve výbavě Feel, poháněná oblíbeným úsporným motorem 1.6 BlueHDi s výkonem 74 kW (100 k), který vykazuje kombinovanou spotřebu pouze 4,3 l/100 km.

 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Users online  
Newest posts  
Advertising  
Pictiures  
Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator