Jméno
Password
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Citroen

Martin Koči s Lukášem Kostkou – vicemistři JWRC 2016a0 a0

Martin Koči s Lukášem Kostkou – vicemistři JWRC 2016

Dayinsure Wales Rally GB 2016 skončila  prvním letošním juniorským triumfem posádky stáje Styllex motorsport Martin  Koči – LukᚠKostka. Košicko-zlínská dvojice zároveň dominovala i v klasifikaci  WRC3. Celkově obsadili na kluzké šotolinové trati 28. místo.

72. ročník Britské rally, jako závěrečný podnik JWRC, musel dát odpověď na otázku, kdo se umístí za letošním juniorským šampionem Simonem Tempestinim. Mladý Ital už nemohl být předstižen, ale Martin Koči s Lukášem Kostkou měli ambice zabojovat o stříbrnou příčku, post juniorských vicemistrů. A za tímto cílem šli od úvodních kilometrů.
Během osmi zkoušek první etapy byli čtyřikrát nejrychlejší a postupně si budovali půlminutový náskok. Nejprve se držel v jejich stínu druhý v pořadí Korsické rally Yohan Rossel, následně jeho pozici převzal právě Tempestini.
Také v druhé etapě se jelo podle not posádky košické stáje Styllex motorsport. Dalších šest vítězných časů z osmi testů navýšilo vedení před Tempestinim, kterého mírně zpomalil problém s brzdami, téměř ke dvěma minutám, na třetím místě se nadále držel Yohan Rossel.
V závěrečné etapě si Koči s Kostkou vedení pohlídali. Vstoupili do poslední juniorské etapy sezony nejrychlejším časem, dále už nechali vyniknout Rossela a Tempestiniho, kteří si to mezi sebou rozdávali o druhou příčku. O vítězství Martina s Lukášem však nebylo pochyb, což v konečném účtování juniorského světového šampionátu zajistilo košicko-zlínské dvojici post vicemistrů JWRC 2016. Po juniorském bronzu ze sezony 2014 tak vylepšili své dosavadní maximum ve světovém šampionátu.  
„Ač nᚠkonečný náskok v čele juniorské klasifikace vypadá suverénně, průběh Britské rally určitě nebyl jednoduchý. Od začátku jsme nasadili vysoké tempo, ale bylo potřeba zároveň jet velmi obezřetně, protože tra byla nesmírně zrádná, s řadou blátivých úseků, měnící se přilnavostí a kvůli kamenům na trati hrozily i defekty. Simone nám určitě nenechal nic zadarmo, nebo se snažil získat maximum bodů do WRC3, takže mezi námi probíhal pěkný souboj. Nakonec byl pro nás nejt잚í poslední den, kde jsme se snažili udržet nᚠnáskok. Bylo potřeba se neustále stoprocentně koncentrovat, ale všechno jsme zvládli a podařilo se nám zvítězit. Z triumfu na Britské rally mám obrovskou radost, stejně jako z konečného stříbra v JWRC 2016. I když jsme v Polsku přišli naší chybou o možnost bojovat o titul, budeme letošní sezonu hodnotit jako úspěšnou,“ okomentoval vítězství ve Walesu Martin Koči. „Naše sezona ale určitě není u konce, fanouškům se představíme na vybraných rallyshow v Česku i na Slovensku. Ale tentokrát již s vozem jiné specifikace.“
„Wales Rally GB byla velmi náročná a prověřila připravenost nejen posádky, ale rovněž celého týmu. Pro úspěch na ostrovech jsme udělali maximum. Nic na voze jsme během přípravy nepodcenili. Také auto po celou soutěž fungovalo bez jakýchkoliv problémů. Výsledku si velice cením. Děkuji Styllex motorsport za celou sezónu, kterou mohu hodnotit, až na smolnou havárii v Polsku, jako vynikající. Děkuji také celému týmu, který se nyní dočká zaslouženého odpočinku před sezónou 2017,“ doplnil šéf Gekon Racing TomᚠPletka.

Wales Rally GB – JWRC* / WRC3:
1. Koči - Kostka (Citroën DS3 R3T) 3:47:47,4*
2. Tempestini - Bernacchini (Citroën DS3 R3T) + 2:05,0*
3. Rossel - Fulcrand (Citroën DS3 R3T) + 2:26,6*
4. Burri - Levratti (Renault Clio R3T) + 14:29,1
5. Fabre - Vilmot (Citroën DS3 R3T) + 40:03,0
6. Dubert – Coria (Citroën DS3 R3T) + 40:43,0*

Konečný stav JWRC 2016:
1. Simone Tempestini (RO) 123 (mistr JWRC 2016), 2. Martin Koči (SK) 83, 3. Vincent Dubert (F) 64, 4. Ole Christian Veiby (N) 62, 5. Terry Folb (F) 58, 6. Romain Martel (F) 40, 7. Yohan Rossel (F) 33, 8. Mohamed Al Mutawaa (UAE) 26, 9. Laurent Pellier (F) 25, …

WRC3 (před Australskou rally):
1. Simone Tempestini (RO) 123, 2. Michel Fabre (F) 101, 3. Fabio Andolfi (I) 91, 4. Martin Koči (SK) 88, 5. Ole Christian Veiby (N) 73, 6. Damiano De Tommaso (I) 69, 7. Vincent Dubert (F) 60, 8. Terry Folb (F) a Michael Burri (CH) 56, ...

Počínání posádky stáje Styllex motorsport můžete sledovat na týmových informačních kanálech:
internetová stránka: www.styllex.com
youtube: www.youtube.com/user/StyllexMotorsport
facebook: www.facebook.com/MartinKociFanClub, www.facebook.com/martin.koci.79

 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Users online  
Newest posts  
Advertising  
Pictiures  
Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator