Jméno
Password
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Citroen

CITROËN OZNÁMIL SLOŽENÍ SVÝCH POSÁDEK PRO MISTROVSTVÍ SVĚTA FIA V RALLYE 2017 A 2018666 666

CITROËN OZNÁMIL SLOŽENÍ SVÝCH POSÁDEK PRO MISTROVSTVÍ SVĚTA FIA V RALLYE 2017 A 2018

Citroën Racing několik dnů po představení koncepčního vozu Citroën C3 WRC na pařížském autosalonu oznámil složení posádek, které  budou hájit jeho barvy během dvou příštích sezón mistrovství světa FIA v rallye. K posádce Kris Meeke / Paul Nagle, která je již potvrzena do roku 2018, se přidají posádky Craig Breen / Scott Martin a Stéphane Lefebvre / Gabin Moreau.  Do některých závodů v roce 2017 se zapojí i ředitel Abu Dhabi Racing šejk Khalid Al Qassimi se svým spolujezdcem Chrisem Pattersonem.

Citroën Racing pokračuje krok za krokem v přípravě svého oficiálního návratu do mistrovství FIA v rallye. Citroen C3 WRC absolvoval od dubna sedm testů zaměřených na vývoj vozu, a to jak na šotolině i na asfaltu, a přiblížil se tak k finální verzi.

Návštěvníci pařížského autosalonu si mohou do 16. října rovněž prohlédnout koncepční vůz Citroën C3 WRC předjímající novou generaci World Rally Cars, které se na start závodů postaví poprvé v Rallye Monte Carlo v roce 2017.

Citroën Racing učinil oznámením o složení svých posádek pro sezóny 2017 a 2018 další významný krok, který pozorovatelé WRC netrpělivě očekávají!

Posádku ve složení Kris Meeke / Paul Nagle, která již byla potvrzena na konci loňského roku, nyní doplňují další dvě posádky, považované za jedny z nejspolehlivějších nadějí ve WRC. Craig Breen / Scott Martin a Stéphane Lefebvre / Gabin Moreau, kteří byli zařazeni do programu rallye skupiny PSA a v této sezóně byli součástí týmu Abu Dhabi Total WRT, přesvědčili Citroën, aby vsadil na mládí.

Tato volba je součástí politiky nalézání a výchovy mladých nadějí. Citroën již více než 15 let nachází ty největší piloty rallye, jakými jsou Loeb, Ogier, Sordo, Neuville, Camilli a pochopitelně Meeke. Nyní se do této slavné řady rovněž zařadí Breen a Lefebvre!

Tým se na začátku sezóny vyzbrojí dvěma vozy Citroën C3 WRC: jeden bude určen pro Krise Meekeho a druhý střídavě pro Craiga Breena a Stéphana Lefebvra.  Rozdělení závodů bude oznámeno později a jakmile to bude možné, postaví Citroën na start tři vozy. Světová rada FIA totiž před nedávnem výrobcům umožnila nominovat do závodů tři vozy, s tím, že do hodnocení značek se budou počítat body nejlepším dvěma.

V některých závodech mistrovství světa 2017 bude Citroën C3 WRC svěřen rovněž šejkovi Khalidu Al Qassimimu a Chrisu Pattersonovi.

Kris Meeke, Craig Breen, Stéphane Lefebvre a šejk Khalid Al Qassimi, kteří se již do vývoje vozu Citroën C3 WRC zapojili, budou pokračovat v testech až do získání homologace vozu. Současně se zúčastní Rallye Španělska (Meeke, Breen a Al-Qassimi) a Velké Británie (Meeke, Breen a Lefebvre) 2016, aby získali zkušenosti za volantem současných vozů.

 

Yves Matton, ředitel Citroën Racing: „Pro výběr našich posádek pro budoucí závody jsme měli několik scénářů. Kris Meeke, který byl potvrzen koncem minulého roku, se stal přirozeným vůdcem týmu. Při každém ze závodů v roce 2016 bojoval o první místo, vítězství dosáhl v Portugalsku a Finsku a měl také na starost největší část vývoje vozu Citroën C3 WRC. Tým jsme doplnili o dvě mladé posádky, takže jsem se bezpochyby nevydali nejsnazší cestou. Toto originální řešení však odpovídá duchu Citroënu. Craiga Breena a Stéphana Lefebvra jsme viděli v akci v této sezoně v týmu Abu Dhabi Total WRT a naprosto věříme v jejich potenciál. Mají přirozený talent, motivaci a schopnost bojovat o vítězství. Přivést tyto mladé piloty, kteří jsou skupině PSA již dlouho věrní, na nejvyšší úroveň, je pro nás ctí. Na začátku sezóny nebudeme mít jinou možnost než svěřit jim volant druhého vozu Citroen C3 WRC na střídačku. Jakmile to ale bude možné, budeme do závodů nasazovat tři posádky. Šejk Khalid Al Qassimi je skutečným velvyslancem rallye na Středním východě a my ho v tom s radostí podporujeme.“

 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Users online  
Newest posts  
Advertising  
Pictiures  
Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator