Jméno
Password
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

Novinky a zaujimavosti > Citroen

CONCEPT C3 WRC: VZHŮRU NA TRA!race race

CONCEPT C3 WRC: VZHŮRU NA TRA!

Citroën Racing připravuje comeback na mistrovství světa FIA World Rally. Pro celý sportovní tým s uznávaným know-how jde o novou výzvu a dobrodružství a také o další způsob podpory uvedení Nové C3 na trh. Značka na pařížském autosalonu představuje ve světové premiéře koncepční vůz C3 WRC, který vznikl ve spolupráci Design studia Citroën a týmu Citroën Racing. Jde o vůz C3, jehož energické unikátní tvary byly ještě více zvýrazněny, hrany zostřeny a barvy dostaly sytější odstín. Koncepční vůz je předobrazem budoucího závodního vozu, který se představí v lednu 2017 na Rally Monte-Carlo.

Citroën, který již potřetí získal titul v Poháru pilotů ve FIA WTCC, je na nejlepší cestě získat při své třetí účasti s modelem C-Elysée potřetí i Pohár konstruktérů. Tento vůz dosáhl sportovního a obchodního úspěchu na pro Citroën hlavních zahraničních trzích. Citroën nyní dává nový impuls své produktové ofenzívě, uvádí na trh Nový Citroën C3 a je na nejlepší proniknout na zásadní šampionát: na FIA WRC. Pro tým jde o velmi známý terén, protože zde již osmkrát zvítězil v Poháru konstruktérů a jeho piloti zde dosáhli rekordních 96 vítězství. Tento šampionát dokonale vyhovuje technickému základu Nové C3 a její energii.

Koncepční vůz C3 WRC, který je velmi blízký závodnímu vozu, ukazuje záměr Design centra Citroën, aniž by odhalil všechna tajemství finální verze. Z Nové C3 si vůz zachovává oblost a svěžest. Ultra sportovní „svalnatᓠverze přebrala veškeré charakteristické stylové prvky sériové verze: dvouúrovňový světelný podpis, dvoubarevnou verzi karoserie/střecha a prvky v barvě odstínu střechy. Od Nové C3 se exteriér liší o 55 mm širší karoserií, která přináší větší aerodynamickou svobodu a je opatřena aerodynamickým předním nárazníkem se spojlerem.

Vnější styl konceptu C3 WRC byl upraven pro závody, získal tmavé nárazníky, které zdůrazňují vzhled vozidla, a dvojitou chromovanou lištu, která se táhne až k denním světlům s LED diodami. Velká péče byla věnována ozdobným prvkům: střecha získala žlutě olemovanou středovou část. Zpětná zrcátka mají závodní karbonový vzhled se žlutou prohlubní a odkazují na jednu z barev karoserie Nové C3.

Finální verze, která se zúčastní šampionátu, bude plně respektovat nové předpisy FIA WRC, jež vstupují v platnost v roce 2017, a koncept C3 WRC se jí v tomto směru již velmi blíží. Šířka vozu již toto nové nařízení dodržuje, stejně jako přídavné aerodynamické přední a zadní prvky. Finální závodní vůz bude všechny změny zahrnovat, zde jsou ty hlavní:

- navýšení výkonu motoru na cca 380 k, zejména díky zvětšení průměru restriktoru turba na 36 mm;
- větší aerodynamika díky maximální šířce 1875 mm, vystupujícímu přednímu nárazníku a zadnímu nárazníku s difuzérem;
- širší a nižší zadní spojler pro ještě větší aerodynamický přítlak;
- hmotnost vozu snížená o 25 kg;
- elektronicky řízený centrální diferenciál.

Značka v rámci inovativního avantgardního přístupu také v předpremiéře představuje video s konceptem C3 WRC. Toto video, natočené exkluzivně pro pařížský autosalon 2016, je výsledkem spolupráce mezi Citroënem a agenturou ScanLab Projects, která se specializuje na „3D scanning“, inovativní techniku zpracování obrázků ve formě skenů a dat. Natáčení videa proběhlo koncem května v rámci Rally Portugalska, na 26 km dlouhé RZ v Marao. Černobíle natočené video představuje umělecký přístup, jenž je zcela v souladu se snahou značky nabízet stále nové inovace.

Nemůžete-li se dočkat lednové Rally Monte-Carlo 2017, přijďte navštívit stánek značky: Pavilon 1, chodba C, stánek 320!

Rozměry koncepčního vozu C3 WRC:
Délka: 415 cm
Šířka: 190 cm

 Komentáře

Komentáře


Pro psaní komentářů se přihlaste a aktivujte si úplný profil ...


  
Users online  
Newest posts  
Advertising  
Pictiures  
Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator