||

Novinky a zaujimavosti > Citroen

Poslední vítězství Kočiho, titul WRC3 pro Tempestiniho

kid kid

Stylem start - cíl  vyhráli Wales Rally GB Martin Koči a LukᚠKostka, šestý a závěrečný podnik 2016 FIA Junior WRC. Tento výsledek znamená jejich celkově druhé místo za dvojicí Simone Tempestini a Giovanni Bernacchini, kteří k titulu JWRC přidali po víkendu i korunu ve WRC3.

Už od čtvrtečního shakedownu byl Martin Kočí bezkonkurenčně nejrychlejší mezi FIA Junior WRC piloty. V pátek dopoledne potvrdil slovenský jezdech svou formu vítězstvím hned na RZ 1. Zahajovací rychlostní test dojížděl před Yohanem Rosselem, Simone Tempestinim, Vincentem Dubertem  a Williamem Wagnerem. Na RZ3 vypadl jako první Wagner. Mladý Francouz se ještě pokusil do soutěže vrátit díky pravidlu Rally2, ale další den už nebyl schopný pokračovat ve sbírání zkušeností kvůli problémům v elektrické části vozu. Yohan Rossel dobrou formu v úvodu soutěže zúročil vítězstvím na RZ2, aby ale postupně ztrácel. Měl problémy s nastavením auta, které bylo příliš tvrdé, což ještě ztížil d隝. Francouz tak klesl na třetí místo za Simone Tempestiniho.
Na konci dne, během kterého posádky odjely více než polovinu z celkové porce měřených kilometrů, vedl Martin Kočí před Simone Tempestinim o více než půl minuty. Yohan Rossel zaostával za vedoucím jezdcem o 1:39 min, Vincent Dubert už byl zpět o více než tři minuty.

Také další den pokračoval Martin Koči v bezchybných výkonech. Ve stejné fázi se potýkal s problémy s brzdami Simone Tempestini, resp. s jejich účinností a výsledkem byl narůstající odstup od Kočiho. Vincent Dubert vypadl na RZ 13, když po rozbití výfuku se mu přehřálo turbo a jeho DS3 R3 Max vzplál pod kapotou. Do servisního parku v Deeside přijížděl na vedoucí pozici opět Martin Koči. Jeho náskok na Tempestiniho v tu chvíli narostl už na téměř dvě minuty. O další minutu zpět byl Rossel na třetí pozici.

Šest kratších rychlostních zkoušek posledního dne bylo sprintem k cíli. Posledních pět vyhrál Yohan Rossel, což bylo signálem k útoku na druhou pozici Simone Tempestiniho. Nicméně ztrátu nedokázal stáhnout na více než dvacet sekund.
Martin Kočí ve Walesu zakončil sezonu, v níž byl druhý v Portugalsku a v Německu, vítězstvím. Připsal si tak dost bodů k tomu, aby ve FIA  Junior  WRC skončil druhý. Díky Rally2 se do finálového dne vrátil Vincent Dubert a skončil čtvrtý, což mu vyneslo pódium v šampionátu. Díky druhé pozici ve Walesu si Simone Tempestini ke koruně ve FIA  Junior WRC, kterou získal už po Tour de Corse, připsal i druhý primát za vítězství ve FIA WRC3.  Příští sezonu bude Ital startovat v šesti závodech programu  WRC2 za volantem DS3 R5.

Co také řekli...

Martin Koči: „Byl to pro nás perfektní víkend, když jsme vedli od začátku až do konce. Jsem rád, že jsem vyhrál rally a také si cením druhého místa ve FIA Junior WRC. Trápí mě ale to, že jsem vynechal jednu rally. Jinak si myslím, že by Simone měl se mnou starosti. Tato sezona mi umožnila ukázat, jak jsem rychlý, a nyní budu zvažovat svou budoucnost. Věřím, že bych mohl jít na vyšší úroveň. Budeme nyní pracovat na tom, abychom se pokusili závodit ve WRC2 v příštím roce.“

Simone Tempestini: „Po zisku titulu FIA Junior WRC byl můj cíl vyhrát i WRC3. Na začátku soutěže jsem ještě byl schopný držet krok s Martinem, ale moje problémy s brzdami mě přinutily ustoupit v sobotu ráno. Proto jsem si až do cíle nemohl být jistý titulem WRC3, musel jsem čekat na výsledky soupeřů. Jsem velmi rád, že se to nakonec povedlo a už se nemohu dočkat sezony 2017 s Citroën Racing.“